Kontakt
Liška Bystrouška
+420 733 527 799
info@skolkabystrouska.cz
Zdibsko 163
250 67 Klecany

ONLINE JARO 2020

ONLINE předškolní vzdělávání jsme připravili, jako reakci na situaci kolem koronaviru, kdy je ve školce - buď velmi malý počet dětí, nebo je školka uzavřena (jako např. v termínu 16.-20.3.). Původně byl plán připraven hlavně pro naše děti a rodiče, ale rozhodli jsme se ho dát online k dispozici všem, kteří potřebují a chtějí zabavit a vzdělávat své děti a nemají čas nebo možnosti vyhledávat na internetu, v knížkách, časopisech, atp.

Materiály jsou připraveny tak, aby dětem kopírovaly rytmus vzdělávání ve školce. Každá školka má svůj postup, ale vesměs je to hodně podobné.

Plánu se nemusíte držet tak, jak je sestaven. Můžete dělat jen něco, nebo nic. Nebo si to přeházet, jak budete potřebovat. Jen předškoláci by se měli poctivě připravovat. Nicméně doporučujeme se daného nastavení držet - pro děti je pravidelný řád důležitý, cítí se v něm dobře, když vědí, co následuje.

V levém menu naleznete jednotlivé dny. U každého dne máte přiložen plán na den a veškeré potřebné materiály k tomuto dni.

Držme si palce, ať je vše brzy za námi, zvládneme to ve zdraví a ať se všichni brzy potkáme opět ve školce tak, jak jsme zvyklí. Těšíme se na dětičky i na rodiče.

TIP: Pokud máte doma druhé dítko školního věku, tak ranní cvičení a komunitní kruh můžete dělat s oběma dětmi najednou.
Já mám obě děti školního věku a ranní cvičení a komunitní kruh jedeme všichni podle tohoto plánu a sfoukneme tím prvouku a přírodovědu v jednom ;) 

CELÝ TÝDEN

Pravidelné činnosti na celý týden:

1)      Harmonogram dne – pokud se vám podaří s dětmi držet harmonogram, jako máme ve školce, uvidíte, že se jim bude dobře pracovat, protože jsou na tento rytmus zvyklé.

  1. Ranní cvičení
  2. Komunitní kruh
  3. Svačinka
  4. Řízená činnost, dle plánu - pracovní listy, předmatematická gramotnost, předčtenářská gramotnost, výtvarná výchova, vaření, rytmika, atp.… (všechny činnosti, které lze, provádějte venku na zahradě, na balkóně)
  5. Pobyt venku
  6. Příprava stolu k obědu
  7. Oběd
  8. Sklizení po obědě
  9. Odpočinek po obědě – při pohádce

2)      Děti by měly v rámci služeb, na které jsou zvyklé ze školky, chystat stůl k obědu (večeři) a poté ho sklidit. Můžete jim vytisknout na A4 prostírání, které jim pomohou dávat vše tak, jak má být. Děti jsou zvyklé ze školky :) (příloha VZOR_PROSTÍRÁNÍ):

Příprava prostírání

Nalévání pití (nejlépe ze džbánku)

Sklízení ze stolu

3)      Předškoláci si každý den vyberou pracovní list, dle tématu. Pracovní listy pro předškoláky jsou povinné – potřebovali bychom je pak přinést do školky, abychom je vložili do jejich sešitů. My hodně pracujeme s dětmi prožitkem (počítáme šišky, kamínky, hledáme v přírodě)…bohužel tento postup při online vzdělávání úplně nejde :)

4)      Ranní cvičení –ranní cvičení a protažení dle videí na FB. Na závěr vždy 10 dřepů + si můžou zaběhat na zahradě, pokud je prostor.

5)      Komunitní kruh – asi nedokážete vytvořit kruh J J , ale jde o to si sednout na koberec, udělat si pohodlí a povídat si na dané téma. Dobré je mít u sebe obrázky a různé jiné materiály pro představu – budeme si povídat o jarních kytičkách a máme tulipán ve váze, tak si ho ukážeme hezky na živo J nebo se na něj půjdeme podívat do zahrady.

Každý den taháme s dětmi z pytlíčku Otázku dne. Pokračujeme v tom i teď a na každý den máte jednu otázku vylosovanou.