Kontakt
Liška Bystrouška
+420 733 527 799
info@skolkabystrouska.cz
Zdibsko 163
250 67 Klecany

O nás

Charlie
Minnie
Jezdecká školka byla ve svých počátcích zaměřena na předškolní děti a to ve věku od 3 - 6 let. Nicméně děti nám odrůstají a tak k nám dochází už i děti starší (7 - 15 let), ale i rodiče.
 
Hlavní myšlenkou školky je naučit děti nejen dobře jezdit na koních, ale i jak správně a bezpečně s koňmi manipulovat a pochopit jejich chování. Děti získávají obecné zkušenosti o práci s koňmi, a to jak teoretické, tak praktické. Jedná se o tzv. výuku rekreační jízdy na koni. Pokud by některé z dětí mělo závodní ambice, jsme schopni doporučit jízdárny v blízkém okolí. Při jízdách je kladen důraz na bezpečnost dětí.
 
Při jezdecké hodině, je ke každému dítěti přistupováno individuálně a hodiny jsou přizpůsobeny jejich fyzické i mentální zdatnosti. Metodou „natural horsemanship“ se naučí bezpečně ovládat koně nejen ze sedla, ale i ze země.
 
V prvních hodinách se děti budou seznamovat s koňmi, jejich chováním a potřebami, základní manipulaci ze země. V sedle postupně se všemi chody koně (krok, klus, cval). Jízdy budou proloženy i voltižními hodinami na lonži, při kterých dítě získává rovnováhu, která je při jízdě na koni nezbytná.
Minnie se svým hříbátkem
Kurzisti na vyjížďce :)
Minnie s pokročilým jezdcem
PŘIHLÁŠKA DO KURZU REKREAČNÍ JÍZDY NA KONI
 *
 *
Zdravotní pojišťovna / číslo zdravotního průkazu:
 *
Kontakt na zákonného zástupce, který vyplnil formulář:
 *
 *
 *
Další kontakty, kam lze v případě potřeby podat zprávu (tel/mob):
 *
Vyberte si zvolený kurz:
 *
Můžete vybrat více možností.
Mám zájem o zasílání novinek na uvednou emailovou adresu!
Odesláním tohoto formuláře prohlašuji, že jsem si přečetl Provozní  a smluvní podmnky, jsem s nimi srozuměn a se vším plně souhlasím a jsem si vědom, že závazně objednávám kurz rekreační jízdy na koni.
 
Odesláním tohoto formuláře dávám svůj souhlas pro Kurzy rekreační jízdy na koni, provozovanými fyzickou osobou Bc. Barborou Procházkovou, IČO 05727537, aby zpracovvala a evidovala osobní údaje ve smyslu všech ustanovení zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů v platném znění.
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.

Co je natural horsemanship?  

„Když se lidé začnou učit od koní, opravdu se dějí kouzla. Koně totiž nelžou. Jejich výraz je naprosto upřímný. Ať už se cítí vyděšeně, zmateně, podřízeně nebo uvolněně a věřte mi, že koně všechno toto cítí a pak vám řeknou přesně, co cítí a co chtějí od vás.“  Milan Kovář