Kontakt
Liška Bystrouška
+420 733 527 799
info@skolkabystrouska.cz
Zdibsko 163
250 67 Klecany

Vyjádření MŠ k situaci Covid-19

Vážení rodiče,

S ohledem na vyjádření Ministerstva zahraničí a Hygienické stanice Hlavního města Prahy k šíření virového onemocnění Covid-19, Vás žádáme o spolupráci. Veškeré informace níže jsou podklady, které jsme obdrželi z odboru školství Středočeského kraje, nebo z krajské hygienické stanice.

Myslím, že není potřeba podléhat panice, ale je potřeba, abychom spolupracovali a zamezilo se tak zvýšenému šíření. Vir je nebezpečný především pro starší a zdravotně oslabené jedince.

Ohledně březnových akcí se ve školce v pondělí domluvíme a na nástěnce budete mít informaci, zdali akce proběhnou, či ne. Případně, na které datum se přesouvá. Děti budeme i po mytí rukou mazat dezinfekčními gely. To stejné po pšiknutí, smrkání, atp. Čistička vzduchu poběží i nadále. Vynecháme na tento měsíc vaření s dětmi a i nadále budeme co nejvíce venku.

K posílení imunity můžu doporučit – denně rybí olej (nejlépe za studena lisovaný – dělají i v kapslích) + pít šťávu z kysaného zelí. To cpu do svých holek horem dolem J (už ani neprotestují :D) Pak samozřejmě dostatek ovoce a zeleniny, příp. kysané mléčné nápoje. Také se říká, že rozkrojená cibule na sebe váže viry a bakterie z místnosti. Tak se nedivte, až nám bude školka „vonět“ po cibuli. Dále přikládám letáček, který nám přišel z kraje a máme ho rodičům přeposlat.

Pokud se vracíte z jarních prázdnin z Itálie z oblasti Benátska a Lombardie, kontaktujte ihned svou krajskou hygienickou stanici, dle místa svého bydliště. (Dnes je hlášen případ nakažení občana ČR, který je nyní v karanténě na Bulovce – s rodinou se vrátil z Auronzo di Cadore v oblasti Benátsko.)

Kontakt pro Prahu – východ:

http://khsstc.cz/obsah/kontakty_147_1.html

Kontakt pro Prahu:

http://www.hygpraha.cz/dokumenty/kvuli-enormnimu-zajmu-prazanu-o-tema-onemocneni-covid-19-prazska-hygiena-posiluje-nove-zrizenou-infolinku-o-dalsi-telefonni-cislo-773-782-850-4613_4613_161_1.html

O víkendu funguje infolinka Státního zdravotního ústavu, která má číslo: 724 810 106. Linka je v provozu denně od 9 do 21 hodin.

Děkujeme za spolupráci a ohleduplnost.

Pevné zdraví všem a hezký den Bára P.

--------------------------------

„Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci Ministerstvo zdravotnictví prosí všechny občany, kteří se nyní vrací z oblastí Emilia-Romagna, Lombardie, Piedmont a Veneto, aby po příjezdu zůstali doma a TELEFONICKY kontaktovali svého lékaře nebo hygienickou stanici ve svém kraji a poradili se. Lékař - epidemiolog příslušné hygienické stanice pak rozhodne o dalším postupu.“

Cestovatelům, kteří pobývali v těchto regionech v období od poloviny ledna 2020, aby v následujících 14 dnech po opuštění regionu sledovali svůj zdravotní stav se zaměřením se na příznaky počínajícího respiračního onemocnění, jako je horečka nad 38 st. C a dýchací obtíže. V případě výskytu uvedených příznaků respiračního onemocnění zůstaňte doma, omezte kontakt s ostatními osobami a telefonicky kontaktujte svého lékaře, který bude organizovat další poskytovaní zdravotní péče ve spolupráci krajskou hygienickou stanicí.

Pokud potřebujete poradit v souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru, ať už jste občan či zdravotník, je dále k dispozici infolinka Státního zdravotního ústavu, která má číslo: 724 810 106. Linka je v provozu denně od 9 do 21 hodin.

Mohu cestovat do severní Itálie? Sledujte aktuální informace na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí: www.mzv.cz. Aktuálně Ministerstvo zahraničních věcí na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady státu ze dne 25. února 2020 občanům ČR doporučuje necestovat do regionu Lombardie a Benátska. Vzhledem k neustálému vývoji situace Vám doporučujeme při neodkladných cestách registraci do systému DROZD na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí: https://drozd.mzv.cz/register.