Kontakt
Liška Bystrouška
+420 733 527 799
info@skolkabystrouska.cz
Zdibsko 163
250 67 Klecany

Povinné předškolní vzdělávání

Povinná předškolní docházka je šílený paskvil našeho školského zákona (kdo mě zná, tak ví můj názor na tuto slátaninu), který pouze přidělává spousty starostí ředitelkám/ředitelům (neuvěřitelné množství administrativy) a rodičům (nemožnost si užít dítě poslední rok před školou, nemožnost navštěvovat dvě zařízení, např. státní + soukromé, atp.). A 4% dětí, které do MŠ nechodily a kvůli kterým se zákona připravil, stejně do té školky chodit nebudou.
 
Ale věděli jste, že:
Zákonný zástupce může pro dítě, které má realizovat povinné předškolní vzdělávání, zvolit denní docházku do MŠ, která je zapsána v rejstříku škol a školských zařízení - tedy není nutné navštěvovat státní MŠ.
 
MŠ Liška Bystrouška s.r.o. je zapsána v rejstříku škol a školských zařízení a její RED_IZO (tedy Identifikační číslo zařízení uvedené v Rozhodnutí o zařazení do školského rejstříku) je: 691008230. V letošním roce máme skupinku "povinných" předškoláků, kteří mají svůj vlastní vzdělávací program a připravujeme je na ZŠ.
 
Rodič si může zvolit i možnost individuálního předškolního vzdělávání - tedy domácího. Je to na hlavu, ale musíte pak do školky chodit "na přezkoušení" a pokud MŠ uzná, že dítě neplní předškolní domácí vzdělávání dle předaných podkladů, může zákonného zástupce vyzvat k nástupu dítěte do MŠ na pravidelnou docházku.
 
Individuální vzdělávání může naše školka také zprostředkovat.
 
Zápis na školní rok 2018/2019 proběhne v květnu 2018.