Kontakt
Liška Bystrouška
+420 733 527 799
info@skolkabystrouska.cz
Zdibsko 163
250 67 Klecany

2/Opatření proti šíření Covid-19

Vážení rodiče,

Dnešním dnem došlo k vyhlášení nouzového stavu vládou ČR v důsledku šíření viru COVID-19.  

Vláda školky ponechala otevřené. Zatím. Po zvážení všech pro a proti, ponecháváme naši MŠ i nadále otevřenou. Náš kolektiv, je oproti jiným, malý, jsou zvýšena hygienická opatření (každý den se provádí postřik dezinfekcí klik, hraček, stolů), bylo zakoupeno dezinfekční mýdlo, děti používají dezinfekční gely a nadále platí, že do školky mají vstup pouze personál a děti. Rodiče budou děti odevzdávat ve dveřích a vyzvedávat si je na verandě. Když počasí dovolí, budeme s dětmi, co nejvíce venku (zítra budou mít dětičky dopoledne vození na konících), uvnitř máme puštěnou čističku vzduchu, která je homologovaná pro zdravotnická zařízení.

Prosím i nadále o spolupráci a pokud byste přišli do styku s někým, kdo byl umístěn do karantény z důvodu prokázaného COVID-19 a dostali se tak do karantény, neprodleně nás prosím informujte.

https://video.aktualne.cz/z-domova/co-byste-meli-vedet-o-koronaviru-kratke-video-shrnuje-vse-du/r~cae83fd0645011eaa25cac1f6b220ee8/

V rámci řešení případů podezření na onemocnění COVID-19, se zohledňují dvě základní kritéria:

-          Klinická: akutní respirační infekce (náhle vzniklý alespoň jeden z příznaků-horečka, kašel, dušnost) nebo akutní respirační selhání, bez plného objasnění příčiny

-          Epidemiologická: pozitivní epidemiologická anamnéza = pobyt v zemi s lokálním přenosem COVID-19 * ≤ 14 dní před objevením prvních příznaků, nebo úzký kontakt s osobou splňující výše uvedená klinická kritéria.

Pokud splňujete hledisko pouze klinické – je vám doporučen pobyt doma v karanténě a léčit se tak, jak jste zvyklí. Laboratorní vyšetření na COVID-19 se běžně neprovádí. Pouze, pokud by došlo k závažnému zhoršení respirační infekce.

Pokud splňujete hledisko pouze epidemiologické – je nutné kontaktovat hygienika a ten nastaví další postup. Plus k tomu náleží 14ti denní domácí karanténa.

Pokud splňujete obě hlediska – je nutné volat vaši krajskou hyg.stanici (v krajním případě můžete 112), kde vás přepojí na vaší krajskou hyg.stanici a ti s vámi již vše vyřeší. Budete vyšetřeni na vir COVID-19 a umístěni do karantény.

Kontakty na KHS:

-          Středočeský kraj - http://www.khsstc.cz  

-          Praha - http://www.hygpraha.cz/.

Každopádně vždy je potřeba kontaktovat svého lékaře nebo krajskou hyg.stanici. Rozhodně k lékaři ani na hygienu nechodit! Kontaktujte je pouze telefonicky. Osobně bych možná volila krajskou hyg.stanici – může se stát, že k lékařům některá nová opatření doputují se značným zpožděním. Hygiena by měla být v tomto napřed, ale také se můžu plést.

Tak se všichni držme…jak zdravotně, tak pracovně.