Kontakt
Liška Bystrouška
+420 733 527 799
info@skolkabystrouska.cz
Zdibsko 163
250 67 Klecany

Jezdecký kurz

Přirozené pohyby koně zapojují u člověka nejen jeho svalové části, ale  dochází i 
k oslovení centrálního nervového systému.
 

Jezdecká školka

Jízdy na koních v rámci jezdecké školky vedou cvičitelky Daniela (úterý), Anička (čtvrtek) a nárazově Eliška (pátky). Holky mají bohaté zkušenosti jak s dětmi, tak s koňmi. Její láska ke koním přerostla ve vášeň. Díky kurzům a školením získaly poznatky v přirozeném přístupu ke koním, které chtějí dále předávat dětem.
 

Popis jezdecké školky

Jezdecká školka byla zaměřena na předškolní děti a to ve věku od 3 - 7 let. Nicméně děti nám odrůstají a tak k nám dochází i děti starší 7 - 10 let. Hlavní myšlenkou školky je naučit děti nejen dobře jezdit na koních, ale i jak správně a bezpečně s koňmi manipulovat a pochopit jejich chování. Děti získávají obecné zkušenosti o práci s koňmi, a to jak teoretické, tak praktické. Při jízdách je kladen důraz na bezpečnost dětí.
 
Při jezdecké hodině, je ke každému dítěti přistupováno individuálně a hodiny jsou přizpůsobeny jejich fyzické i mentální zdatnosti. Metodou „natural horsemanship“ se naučí bezpečně ovládat koně nejen ze sedla, ale i ze země.
 
V prvních hodinách se děti budou seznamovat s koňmi, jejich chováním a potřebami, základní manipulaci ze země. V sedle postupně se všemi chody koně (krok, klus, cval). Jízdy budou proloženy i voltižními hodinami na lonži, při kterých dítě získává rovnováhu, která je při jízdě na koni nezbytná. 
 

Jezdecké kurzy jaro 2018

V jezdecké školce jsou děti rozděleny do čtyř kurzů dle věku a zkušeností. Kurzy začínají 13. března a jejich časový rozpis naleznete níže. Kurz končí 21. června. V kurzu jsou maximálně čtyři děti a minimální počet pro naplnění kurzu jsou děti dvě.
POZOR! Pokud vám časy našich kurzů nevyhovují, neváhejte nás kontaktovat s termínem, který vám nejvíce vyhovuje. Budeme se snažit kurzy přizpůsobit potřebám našich klientů.
 
Popis Termíny Cena
Jezdecký kurz I. - začátečníci
13 lekcí (lekce 60min - z toho doba jízdy na koni 30min)
úterý
13:00 - 19:00
2.990,-Kč/kurz
Jezdecký kurz I. - pokročilí
13 lekcí (lekce 60min - z toho doba jízdy na koni 30min)
úterý
13:00 - 19:00
3.190,-Kč/kurz
Jezdecký kurz II. - začátečníci
15 lekcí (lekce 60min - ztoho doba jízdy na koni 30min)
čtvrtek
13:00 - 19:00
3.290,-Kč/kurz
Jezdecký kurz II. - pokročilí
15 lekcí (lekce 60min - z toho doba jízdy na koni 30min)
čtvrtek
13:00 - 19:00
3.490,-Kč/kurz
Ceník platný od 6.3.2018..
 
V letošním roce jsme připravili jinou formu přihlašování, jelikož v závěru děti vždy kompletujeme - dle jejich zkušeností, časových možností a schopností.
 
V objednávce tedy vyberte den, který vám vyhovuje, zdali je dítě začátečník (nikdy neseděl na koni - nepočítá se ježdění na poutích, atp.) nebo pokročilí a pokud jste limitováni časově, uveďte do poznámky preferenci času.
 
Zpětně Vás budeme kontaktovat a vše spolu doladíme.
 

Individuální trénink

Nabízíme možnost individuálních jízd a tréninku na koni s našim instruktorem. V případě zájmu o individální trénink nás kontaktujte na našem emailu. Nově budeme vypisovat individuální lekce na neděli odpoledne.
 
Popis Cena
Permanentka indiv. - 10 jízd (45 min)
(platnost 2 měsíce)
4.500,-Kč/permanentka
 
 
Poznámka: Nově také připravujeme osvětlení na kruhovku - budeme tak moci jezdit déle. Také jsme u nás na konci srpna přivítali novou kobylku a v plánu máme na jaro 2017 tréninkový obdélník. Zároveň pravděpodobně otevřeme ježdění i na neděli odpoledne. To již nebude kurz, ale bude se jednat především o individuály, kteří mají permanentky. 

OBJEDNÁVKA

 *
 *
 *
Kontakt na zákonného zástupce, který vyplnil formulář:
 *
 *
 *
 *
Vyberte si zvolený kurz:
Mám zájem o zasílání novinek na uvednou emailovou adresu!
Odesláním tohoto formuláře dávám svůj souhlas Mateřské škole Liška Bystrouška, aby zpracovávala a evidovala osobní údaje ve smyslu všech ustanovení zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů v platném znění.
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Pepina
Charlie

Co je natural horsemanship?  

„Když se lidé začnou učit od koní, opravdu se dějí kouzla. Koně totiž nelžou. Jejich výraz je naprosto upřímný. Ať už se cítí vyděšeně, zmateně, podřízeně nebo uvolněně a věřte mi, že koně všechno toto cítí a pak vám řeknou přesně, co cítí a co chtějí od vás.“  Milan Kovář